Kerim Abanoz

Festival Yönetmeni

Festival Yönetmeni

Dile kolay… Türk Sinemasından aldığımız ilham ile Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği olarak, kadim bir geçmişe sahip Kayseri’nin Talas ilçesinde, festivali kurmamızın üzerinden tam 10 yıl geçmiş. 10 yıldır kurucuları tarafından sürdürebilen başka bir festival var mı bilmiyorum ama biz bunu başarmış bir ekibiz. Sadece belgesel film yarışması gerçekleştirmemize rağmen, Kayseri Altın Çınar Film Festivali daha ilk yılında ilgili kamuoyundan tam not alarak, Türkiye’deki festivaller mozaiğinde saygın bir yer edinmiştir. Amatör ruhla çıkılan bu serüvende her sene eklediğimiz yenilikler ile festivali hep bir adım ileriye taşımayı hedefledik.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü 9 yıldır olduğu gibi yine bizi yalnız bırakmadı. Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Kayseri Altın Çınar Film Festivali destek buldukça büyümeye devam edecek ve sinema emekçilerine daha fazla destek verme gayretini sürdürecektir… Kuruluşundan bugüne kadar Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne yardım eden, emek veren, takip eden, kıymet veren, seven sevmeyen, saygı gösteren ve bize inanıp güvenen herkese şükranlarımı sunuyorum…

Finale kalan tüm sinemacılara başarılar diliyor, gala gecesinde “Altın Çınar Ödülleri” ile buluşacak olan filmlere ve sinemacılara festivalimizin uğur getirmesini temenni ediyorum… 9 yıldır olduğu gibi, Çınar’ı güzelce besleyip günden güne büyüterek, kök salması ve ilerleyen yıllarda yeni yeni sinemacıları gölgesi altına alması için çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sevgili Müfit Can Saçıntı’nın da dediği gibi “ALTIN ÇINAR YAPRAK DÖKMEZ…”